Ста
ЗАП
Гов
ЗАП
ЗАП
РІВ
ЗАП
КИЇ
Гравці БК «Запоріжжя» всімох на рівних протистояли укомплектованому «Хіміку». Доля зустрічі двох конкурентів вирішувалася на останніх секундах, де більше пощастило южненцям
9.04.2021. Суперліга Паріматч. БК «Хімік» – БК «Запоріжжя» 69:65 (17:17, 20:23, 15:13, 17:12)
«Хімік»: Ковляр (6 + 3 підбирання + 3 передачі – 3 втрати), Рахімшаіков, Мироненко (5), Войналович, Нельсон (12 + 3 підбирання + 3 передачі) – старт; Марченко, Козак, Рябчук (7 + 4 підбирання), Салліван (26 + 12 підбирань + 2 блок-шоти), Антіпов (3 підбирання), Зотов (11 + 5 передач – 3 втрати).
Головний тренер: Віталій Степановський
«Запоріжжя»: Кеффі (9 + 5 підбирань + 7 передач + 4 перехоплення – 6 втрат), Сізов (10 + 2 перехоплення – 3 втрати), Мальчевський (9), Грицак (3 + 6 підбирань), Тихонов (18 + 7 підбирань) – старт; Тітов (3), Маяускас (13 + 9 підбирань).
Головний тренер: Валерій Плеханов
СТАТИСТИКА МАТЧУ
Другий матч ігрового тижня «Запоріжжю» довелося проводити вже без Джоша Форчуна, який знову травмувався і був у лазареті команди. Таким чином на протистояння з «Хіміком» запоріжці втрачали в ротації, але не в бажанні завершити тиждень двома перемогами. Стартовий ривок гостей засвідчив бойовий настрій гостей – Тихонов та Грицак встановили на табло 0:6. Южненцям важко давалися набрані очки. До середини чверті команда Віталія Степановського поступалася 5:9. Тихонов і надалі домінував у трисекундній зоні, набравши вісім очок, однак саме такий максимальний гандикап у рахунку запоріжці до кінця чверті не вберегли. Ривок южненців з двома дальніми «бомбами» Олександра Рябчука та Андрія Мироненка нівелював командні зусилля – нічия 17:17.
У другій чверті підопічним Валерія Плеханова вдалося покращити гру в багатьох статистичних показниках – підвищити відсоток реалізації, виграти підбирання, домінувати на перехопленнях, проте на різниці в рахунку це майже не позначилося. Кілька невдалих штрафних та промахів з під-кошика не дали можливості повноцінно піти у відрив. Максимальною була перевага, коли Майк Кеффі оформив своє перше влучання у грі (27:34), а Аурімас Маяускас спромігся на «ендван» після неточного кидка Олександра Сізова з лінії штрафних. Різницю «+7» южненці відіграли наприкінці чверті зусиллями свого плеймейкера Віталія Зотова та «бігмена» Тайрела Нельсона. За шість секунд до великої перерви нічийний результат – 37:37. Володіння у «Запоріжжя». Майк Кеффі бере ініціативу на себе та виконує кидок ледь перетнувши центр майданчика – божевільний «баззер біттер» дозволяє гостьовій команді виграти першу половину – 37:40.
Зі стартом третьої чверті судді зовсім зіпсували «Запоріжжю» ситуацію з персональними фолами для двох важливих гравців. Впродовж 20-ти секунд ігрового часу Дмитро Тихонов та Андрій Грицак по черзі опинилися на фол-траблі. Проблеми загартували запоріжців на ще більшу боротьбу та самовіддачу. Успішні дії Маяускаса, точні штрафні Мальчевського та Сізова принесли гостям перевагу 43:49. Віталій Степановський взяв тайм-аут під час якого примудрився отримати другий технічний фол та відправитися на трибуни. У цій ситуації «Хіміку» знову вдалося зробити важливий ривок наприкінці чверті, щоб не відпустити суперника. 52:53 – перед заключним ігровим відрізком.
Вирішальна чверть забрала багато нервів у вболівальників обох команд. Запоріжці з фол-траблами на рівних билися з южненцями, які широко використовували ротацію. Надзвичайно важливі триочкові Олександра Сізова не давали можливості втекти у відрив. Дмитро Тихонов та Аурімас Маяускас залишалися нестримними в атаці. Майк Кеффі, хоч і показав низький відсоток реалізації кидків, але в потрібний момент завжди влучав. Після його перехоплення та швидкого відриву менше ніж за дві хвилини до завершення матчу рахунок був нічийним 64:64. У «клатчі» позначилися фоли гравців «Запоріжжя» та габарити у передній лінії суперника. Салліван тепер отримував більше простору, а от Тихонов та Маяускас не мали права на фол. За 42 секунди до кінця Рябчук реалізував обидва штрафні, встановивши «+3» для «Хіміка». Гоже організувати найважливішу атаку «Запоріжжю» не вдалася. Салліван влучив один штрафний з двох, відкривши надію на овертайм, але ні Віталій Мальчевський, ні Андрій Грицак не влучили з периметра. «Хімік» зрівняв рахунок у сезонній серії, обігравши «Запоріжжя» 69:65. Проте, у разі однакої кількості очок по завершенні регулярного чемпіонату кращу різницю в особистих зустрічах з солідним запасом має саме наша команда.
Команді Валерія Плеханова ніяк не вдається зіграти з повною ротацією, що призводить до прикрих поразок. Сьогодні команда абсолютно нічим не поступалася більш укомплектованому «Хіміку». Прекрасно зіграли «бігмени» Тихонов з Маяускасом, здібності диригента атак Кеффі, який звісно втрачає у відсотку влучності з накопиченням втоми, дозволяють демонструвати снайперські вміння ветеранам – Мальчевському та Сізову. Самовіддана гра молодих на чолі з Андрієм Грицаком залишають приємні враження, але важливі очки до турнірної таблиці набирає «Хімік», який мав змогу використати та активно задіяти в цьому матчі 11 гравців У запоріжців не так багато часу на відновлення. Команда Валерія Плеханова розпочинає марафон домашніх матчів, перший з яких відбудеться найближчої середи 14 квітня проти «Черкаських Мавп».
БК «Хімік» – БК «Запоріжжя». Післяматчева прес-конференція
Рустам Рагімов, гравець БК «Запоріжжя»:
– Мабуть нашій команді не вистачило сил, десь програли у силовій боротьбі, десь не пощастило з лінії штрафних. Так потроху-потроху вилилося все у загальний результат. Ще одна причина – це наша ротація.
Валерій Плеханов, головний тренер БК «Запоріжжя»:
– У чоловічій, жорсткій боротьбі, десь навіть за межею фолу «Хімік» виявився сильнішим. Все закономірно. У нас ті ж проблеми. Лише одну гру провів Джош Форчун і знову вибув на невизначений термін – рецидив гомілкостопа, тож мінімум два тижні його знову не буде. До хлопців претензій немає, всі бились до кінця.