3 і 5 березня БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» зіграє два виїзні матчі у рамках чемпіонату Суперліги Парі-Матч, відповідно – в Одесі та Южному. Обидва суперники входять до чільного квартету, тож зустрічі з ними стануть неабияким випробуванням для команди Валерія Плеханова, яка розташувалася на сьомому місці.
![Світлина від ZPbasket.](https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16864145_1409919272381180_1561668897685187412_n.jpg?oh=b1ff5d9efb46a58c05aba1455f5f1ab4&oe=593F2103)
Однак старт одеситів у чемпіонаті Суперліги був невтішним. Поразки в Запоріжжі, Дніпрі та Миколаєві змусили керівників ОБК «БІПА» шукати підсилення складу, тим більше, що вирішив завершити ігрову кар’єру центровий Станіслав Балашов. Гідною заміною йому став Олександр Кушніров з МБК «Миколаїв», який входить до числа найкорисніших гравців Суперліги. Ще один новачок – Олександр Фурс – прийшов з луцького «Волиньбаскету». А після розформування криворізького «Кривбасу» склад «БІПИ» підсилив ще й досвідчений український плеймейкер Сергій Попов. Гра одеситів стала привабливішою й принесла їм те місце, яке вони сьогодні посідають.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» і ОБК «БІПА» в нинішньому чемпіонаті Суперліги вже обмінялися перемогами: у матчі відкриття сезону на паркеті Палацу спорту ПАТ «ЗАБ» 30 вересня минулого року сильнішими були господарі – 89:87 (27:23, 21:18, 17:36, 24:20), і в Одесі 11 листопада теж спрацював фактор «рідних стін» - 83:71 (21:13, 19:15, 23:17, 20:26). Кращими серед запоріжців за підсумками двох матчів були: Макс Конате (38 очок), Станіслав Овдєєнко (30), Олександр Рибалко (16 + 12 передач), Павло Буренко (15); серед одеситів відзначилися: Клим Артамонов (37 очок + 14 передач), Анатолій Челован (32 + 15 підбирань), Кеннет Фандербурк (22).
![Світлина від ZPbasket.](https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16996449_1409919275714513_4696423486079451993_n.jpg?oh=9b469acc0c4e88487493fd78a5476da2&oe=592DEC71)
«Хімік» двічі довів свою перевагу над запорізьким клубом у нинішньому чемпіонаті Суперліги: 2 жовтня минулого року в Запоріжжі – 96:83 (23:21, 28:12, 34:30, 11:20), 13 листопада в Южному – 69:64 (13:19, 16:16, 21:17, 19:12). Найбільше неприємностей за підсумками двох матчів запоріжцям завдали згадуваний вище Джеймс Сміт (32 очки), Олександр Антипов (30) і Володимир Конєв (22). Зусиль Макса Конате (41 очко), Павла Буренка (26), Станіслава Овдєєнка (15) та Олександра Рибалка (14) виявилося замало, аби схилити шальки терезів у бік запорізької команди бодай в одному матчі.
![Світлина від ZPbasket.](https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/16700574_1396911820348592_475292390926169075_o.jpg?oh=4f3653898447e488a2d5864ea433248b&oe=596CF4A4)
Ми усвідомлюємо, що обидва наші суперники зазнали поразок у Черкасах і Києві, й у матчах з нами намагатимуться компенсувати очкові втрати. Додатковим джерелом підтримання фізичного та ігрового тонусу для южненців та одеситів стала участь у Фіналі чотирьох Freezeoil Кубка України. І не будемо забувати що в чемпіонаті «Хімік» і ОБК «БІПА» посідають відповідно друге та четверте місця. Перший претендує на чемпіонство, одеська команда теж має боєздатний склад, який свої найкращі якості зазвичай демонструє в домашніх матчах. Тож, очікуючи серйозної конкуренції з боку цих суперників, сподіваюсь, що наші новачки, нарешті, налагодять взаємозв’язки як у захисті, так і в нападі, і гра команди вже не нагадуватиме неналагоджений механізм».