Головний тренер БК "Запоріжжя" Валерій Плеханов поділився своїми враженнями від роботи у тренерському штабі національної збірної України.
– Валерію Миколайовичу, як вам працювалося у розташуванні національної збірної України?
– Їхати працювати до національної збірної України – це завжди почесно та приємно. Я з великим бажанням працював на цьому зборі, але дуже розчарований, що не вдалося виконати головне завдання – потрапити на чемпіонат Європи. Досі переживаю через результат матчу зі Словенією. Водночас враження від роботи у збірній залишаються позитивні. Приємно, що в команді справді зібралися всі, хто дійсно хотів там бути. Атмосфера на тренуваннях і в матчах – максимальна. Цій команді не потрібна додаткова мотивація, адже хлопці й так повністю віддаються справі, що підтверджує кожне тренування. Дуже імпонує їхнє ставлення до роботи.
– З новим тренерським штабом збірної України швидко знайшли спільну мову?
– З Айнарсом Багатскісом я вже працював раніше, тож нам легко знаходити спільну мову. Було багато цікавого та пізнавального – як у спілкуванні з гравцями, так і з тренерським штабом. Особливо корисним виявився досвід індивідуальної роботи з помічниками, який привніс Раймондс Фелдманіс. Дещо взяв і для клубної роботи.
– Які ваші враження від дебютантів національної команди на цьому зборі?
– З деякими хлопцями мені належить працювати влітку в молодіжній збірній. З більшістю я був уже знайомий, але особливо сильне враження справив Ростислав Новицький – як людина, і як гравець. Він працьовитий, цілеспрямований і повністю віддається тренуванням. Його людські якості теж дуже імпонують. Радий знайомству і вважаю його одним із найперспективніших гравців збірної. Щодо хлопців із молодіжної збірної – радий, що обидва дебютували та ще й із набраними очками. Найголовніше, що вони відчули себе частиною команди. Їх добре прийняли, і цей досвід безцінний з точки зору моральної впевненості у грі з однолітками. У нас високі завдання на молодіжний чемпіонат Європи, тож упевненість лідерів є дуже важливою. Радий за Михайла Бублика, який також дебютував. Було приємно бачити, як хлопці намагалися відповідати рівню збірної, викладалися на максимум, щоб адаптуватися до швидкостей, жорсткості гри та прийняття рішень у цій команді. Вважаю, що цей збір пішов їм на користь. Переконаний, що це не останній їхній виклик до збірної, адже за ними – майбутнє.
– Як будете поєднувати влітку роботу з молодіжною збірною та національною командою?
– Зараз очікуємо на жеребкування пре-кваліфікації чемпіонату світу, після чого стане відома точна дата першого збору. Він розпочнеться за 30 днів до першого матчу, орієнтовно 3 липня. У цей період я працюватиму з молодіжною збірною України на Євробаскеті, а після завершення турніру приєднаюся до основної команди. Попрощалися з хлопцями після гри з Португалією на позитивній ноті, з бажанням зустрітися влітку, добре підготуватися та гідно пройти пре-кваліфікацію.